Wszystko za życie Oglądaj Online Cały film na 3Filmy

Into the Wild
Wszystko za życie cały film

Emile Hirsch ma trudną pracę – bierze postać, której podstawowe motywacje są egoistyczne, i przekształca go w kogoś, w obecności którego możemy wytrzymać dwie i pół godziny. Aby to zrobić, Hirsch reprezentuje Chrisa nie jako antybohatera, ale jako kogoś, kto został zdradzony i zraniony przez rodziców i społeczeństwo na każdym kroku. Eklektyczna obsada wspierająca zapewnia Hirschowi efektowny podkład. Catherine Keener jest zachwycająca jak zawsze, Vince Vaughn gra ją prosto, bez cienia głupoty, a Hal Holbrook może być tu lepszy niż kiedykolwiek w swojej długiej karierze. (Jeśli w tym filmie jest nominacja aktorska, to jest nią Holbrook.)

W trakcie Into the Wild Penn tańczy z pretensjonalnością i zarozumiałością. Nigdy nie prześlizguje się przez krawędź, ale słowa typu „rzeczy materialne odcinają [Chrisa] od prawdy o [jego] istnieniu” sprawiają, że odyseja tego dzieciaka wydaje się ważniejsza, niż jest w rzeczywistości. W Into the Wild są takie chwile , ale na szczęście są one odizolowane. Piosenki Eddiego Veddera również pachną zbytniami kaznodziejstwami, ale są równie łatwo zapomniane, co nie do zapomnienia.

Into the Wild to długi film, trwający prawie 150 minut. Ale wytrzymałość i szerokość materiału zapewnia mu wydłużony czas pracy. Opowiada o wielu rzeczach i wyraźnie komentuje śmieszność społeczeństwa, w którym biurokracja i wyścig szczurów stały się tak uciążliwe, że niszczą przyjemność z życia. Ostateczna prawda, którą wydobywa, ujawnia coś kluczowego na temat tego, co to znaczy być człowiekiem – coś, z czego Chris nie zdaje sobie sprawy, dopóki nie jest za późno.

2h 28m 2007